“Pilgatud Pimedus”

Heyhey

Kirjutan ühe veidi teise sahtlisse lükatava postituse. Räägin täna ühest kirest milleks on teater. Mitte teatri tegemine, mida ma ka naudin aga just see mis emotsioone võib tuua teatritüki vaatamine.

VAT Teater on valmis saanud lavastusega “Pilgatud pimedus” tegu on Saksa näitekirjaniku Wolfram Lotzi loominguga, mis näiliselt räägib see skandaalsest loost mis hõlmab endasse NATO missiooni, põgenikekriisi ja nii öeldes valge inimese päästjakompleksi.

Lugu oli kummaline, sünge ja pime, et ausalt öeldes hakkasin ma meeletult naerma, õnneks polnud ma ainus.:D

Mind ennast kõnetavad lood, mis ei ole vaid pinnapealsed ja meelelahutuslikud etendused. Autor ja ka dramaturg oli leidnud selle huvitava nišši kuidas tuua see lähemale eestlastele, sest nagu ikka meile enamjaolt meeldib kui meid mainitakse milleski, kus me oleme vaid väiksed mutrikesed.

Etendusest sai välja võtta nii mitu pointi aga üks mis mulle kõlama jäi, et kuivõrd seotud me oleme. Meid ühendaks justkui punane lõng mis meid igas juhuslikus olukorras kokku võib viia ja hakkata hoopis oma lugu meie eludes rääkima.

Teine point mis mulle kõrvu jäi, et millises hirmus ja enesehävituslikus ühiskonnas me elame. Nii lihtsalt on võimalik võtta ühest pisikesest käigust, sammust või sõnast välja midagi nii suurt ja ainuüksi see mõte sisendab meile nii meeletut hirmu, mis on seotud meie mälestustega.

Tegemist oli kontrolletendusega ehk enne esietenduse toimumist tehakse esmased läbimängud ja näiteringi kaudu oli mul see privileeg saada kogeda midagi sellist ja ka hiljem dramaturgiga paar sõna vahetada, mis viis mind etendusse nii sisse, et nagu me omavahel rääkides jõudsime, eks see kõnetab igaüht erinevalt ja seedida on seda vaja mõnda aega:D.

Ma ise kiidan väga näitlejate tööd, vaadates kui keeruline on tunda seda ja läbi elada, et kõik väljeduks tõetruult. Dramaturgi, kes tegi väga hea töö ära ja kellega mul oli väga huvitav rääkida. Toreda mulje jättis ka Saksa lavastaja, kellel oli siiralt hea meel publiku üle ja hästi tore mõtlema panev teisipäeva õhtu oli mul ja pileteid saab osta etendusele Siit

STILL LOVE YA❤️

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: